Okna Wrocław PCV

Okna PVC są popularnym wyborem dla właścicieli domów ze względu na ich trwałość, efektywność energetyczną i przystępną cenę.

PVC to skrót od polichlorku winylu, który jest syntetycznym tworzywem sztucznym wykorzystywanym do produkcji szerokiej gamy produktów. W przemyśle budowlanym, PVC jest często używany w rurach, siding, materiały dachowe i inne.

Najczęstszym rodzajem PVC stosowanym w oknach są okna winylowe. Okna winylowe są wykonane z dwóch arkuszy tworzywa sztucznego połączonych ze sobą kieszeniami powietrznymi pomiędzy nimi. Te kieszenie powietrzne są wypełnione gazem argonowym w celu stworzenia warstwy izolacyjnej pomiędzy domem a światem zewnętrznym. Gaz argonowy pomaga również zmniejszyć kondensację i chroni przed uszkodzeniem wody.

Dwa arkusze plastiku, które tworzą okna winylowe, są pokryte warstwą polimerową po obu stronach, aby chronić je przed uszkodzeniem przez wilgoć i zmniejszyć odblaski od słonecznych promieni UV. Powłoki te pomagają również zapobiegać wypaczaniu lub pękaniu w czasie, chroniąc okno przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak światło słoneczne, para wodna i ekspozycja na ciepło.

Okna winylowe są dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można wybrać to, co wygląda najlepiej na zewnątrz domu styl projektowania

Zobacz Okna z Wrocławia