Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo obcy jest nam numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Zwykle chcemy odkryć właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa często zostaje przerwana. Możemy jednak w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg telefonicznych, bo one już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich właścicieli, bo także przez zwykłych internautów. To oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc musimy tylko skorzystać z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.