Co zrobić żeby zdrowo się odżywiać?

Najlepszą częścią o jedzenie zdrowe jest to, że nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Łatwo jest wpaść w nawyk jedzenia fast foodów i mrożonych obiadów, ale kiedy już sprawisz, że zdrowsze wybory staną się bardziej rutynowe, zaczniesz widzieć poprawę swojego nastroju i poziomu energii.

Istnieją trzy główne rzeczy do rozważenia podczas gotowania: co jesz, ile tego jesz i sposób, w jaki to gotujesz. Pierwszym krokiem jest mądry wybór składników. Ogranicz słodkie napoje i postaw na wodę. Jeśli napoje gazowane są czymś, bez czego naprawdę nie możesz żyć, spróbuj przynajmniej przejść na dietetyczne napoje gazowane – nadal mają one gaz i słodycz, których pożądasz, ale bez kalorii i cukru.

Jeśli chodzi o wybór żywności, skup się na świeżych owocach, warzywach, pełnych ziarnach, chudym białku, zdrowych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek, orzechy i awokado oraz superżywności, takiej jak nasiona chia. Te produkty zapewnią Ci satysfakcję na dłużej niż przetworzone przekąski, takie jak chipsy czy batoniki. Wybierając produkty w supermarkecie, sprawdź panel faktów żywieniowych na opakowaniu – chcesz mieć produkty o zawartości 5 lub mniej gramów tłuszczu na porcję (lub około 1 grama na sztukę) i absolutnie żadnych tłuszczów trans. Więcej na: joysy.pl