Co to znaczy zdrowo się odżywiać?

Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Istnieje tak wiele różnych sposobów interpretacji tego pytania i jeszcze więcej opinii na temat tego, jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić. Jednym z największych problemów ze zdrowym odżywianiem jest to, że często utożsamiane jest ono z jedzeniem jak najtańszym, co może prowadzić do spożywania wielu przetworzonych, ubogich w składniki odżywcze produktów, które wcale nie są szczególnie zdrowe. Ale tak nie musi być. Zdrowe odżywianie polega na dokonywaniu dobrych wyborów, a te wybory mogą pochodzić z każdego poziomu budżetu.

Jeśli chodzi o odżywianie, jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać, jeśli starasz się jeść zdrowo: oleje uwodornione, sztuczne słodziki i konserwanty jak BHA/BHT, tłuszcze trans (znajdujące się w częściowo uwodornionych olejach), MSG, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i sztuczne kolory. Częściowo uwodornione oleje znajdują się w większości margaryn i wielu przetworzonych produktach spożywczych (w tym w popcornie do mikrofalówki), więc sprawdzanie list składników pod kątem frazy „częściowo uwodorniony” jest dobrym pomysłem.

Głównym czynnikiem decydującym o tym, czy żywność jest pożywna czy nie, jest zawartość błonnika – im więcej błonnika, tym więcej witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Błonnik pozostaje w przewodzie pokarmowym przez długi czas i pomaga organizmowi eliminować toksyny. Więcej na onluxury.pl